Ar gali būti per daug cinamono kvapo rudenį? Retorinis klausimas, kai kalba eina apie šildantį ir jaukumą sukuriantį prieskonį, itin paklausų išaušus darganotam metų sezonui… 

Mūsiškis pavasaris irgi sunkiai įsibanguoja: vieną dieną saulė užkepina taip, kad po kiemą norisi vaikščioti basomis. O štai kitą dieną atsikeli ir negali patikėti – žolė net balta nuo naktinės šalnos. Tačiau kad ir koks oras bebūtų, kai namuose pakvimpa cinamonu ir pyragais, tie namai tampa tik jaukesni ir dar labiau geidžiami. 

Užtruko savaitė, kol mano kūnas atsistatė iš lietuviško laiko į australišką. Pagaliau „nelunatikuoju” prabudusi trečią nakties negalėdama užmigti, o dienos ritmas grįžta į seną gerą rutiną. Tiesa, aš vis dar gyvenu savo knygos „Nidos Receptai: 10 metų drauge” sėkmingais pristatymais, šiltais susitikimais su skaitytojais… Nesijaučiu labai nutolusi nuo to, kas vyksta Lietuvoje, ir būdama Australijoje: kasdien pasidžiaugiu naujais savo knygos pardavimais mano elektroninėje parduotuvėje, sudarinėju naujai įgytų knygų sąrašus, o mano pagalbininkai nykštukai Vilniuje stropiai pakuoja tas jūsų įsigytas knygas į minkštus vokus ir veža į stebuklingas po visą Lietuvą išbarstytas oranžines siuntų dėžutes…

Vakar į mūsų namus su pilnu rakandų lagaminu atvyko elektrikas Elvis – jo paprašėme pataisyti seną sodo šviestuvą, kuris prieš kelis mėnesius patyręs žaibo smūgį tik parūko, ir užgeso visiems laikams. Vos pravėręs vartelius Elvis pajuokavo, kad gaila, jog nepasiėmė šratinuko autografui, mat atvyko pas tikrą „Australijos žvaigždę” 🙂 Iš pradžių nė nesusigaudžiau apie ką jis, o po akimirkos supratau – jis juokauja apie mano pasirodymą vienoje populiariausių Australijoje televizijos laidų „The Cook Up”, kurią veda viena ryškiausių TV žvaigždžių Adam Liaw,  Australia Master Chef nugalėtojas. Tos laidos filmavimai birželį buvo be galo įdomus nuotykis, kurį prisiminsiu ilgai.

Laidos vedėją Adam Liaw aš sutikau dar vasarą, Japonijos nacionalinės šventės renginyje, jis, kaip ir mes, buvo vienas svečių, pakviestų į Jaonijos ambasados rezidenciją. Priėjau, užkalbinau, padėkojau, kad Adam kulinarinių laidų dėka mes tikrąja to žodžio prasme mėgavomės Covid karantinu Melburne, kurį turėjom praleisti kątik atvykę į Australiją pernai. Abu pasijuokėm, išsikalbėjom, o kai Adam paklausė ką aš veikiu gyvenime, užsiminiau jam, kad rašau apie maistą. Matyt informaciją Adam Liaw grįžęs patikrino internete, nes praėjus keletui savaičių gavau netikėtą emailą iš laidos „The Cook Up” prodiuserių su pakvietimu nusifilmuoti net keturiuose laidos epizoduose. 

Su Adam Liaw, Australijos TV žvaigžde, susipažinau viename renginyje dar vasarą

Pasiruošimo tiems filmavimams buvo išties nemažai, tačiau taip ir turi būti, kuomet vadovauji tokio dydžio projektui ir reikia sustyguoti ne tik laidos svečių, bet ir prie šio projekto dirbančių 37 žmonių komandą! Pradžioje man teko pateikti po du receptus kiekvienai iš keturių būsimos laidos temų. Iš šių receptų komanda pasirinko po vieną, jį turėjau smulkiai aprašyti ir nusiųsti prodiuseriams. Likus mėnesiui iki filmavimo, mane supažindino su aprangos reikalavimais, pristatė kitą laidos dalyvę, su kuria dalinomės eterį, taip pat užsakė mano skrydžius iš Kanberos į Sidnėjų ir atgal bei viešbutį nakvynei. Likus kelioms dienoms iki kelionės (tada dar) teko pasidaryti greitąjį COVID testą, ir nuskridus į Sidnėjų, filmavimo dieną, 5:30 ryte teko prisistatyti į SBS televizijos pastatą. 

Lidos filmavimo studija – didžiausia kokią man teko matyti

Ten manęs ir Jo Barett, kitos laidos dalyvės, atvykusios iš Melburno, jau laukė prodiuserių komanda, kuri papasakojo kaip vyks visos dienos filmavimai. Kiekvienai iš mūsų buvo padarytas makiažas (beje, makiažus šiai laidai daro vyrukas kinas!), stilistė iš mūsų atsivežtų drabužių parinko tuos, kuriuos turėjome vilkėti filmavimo metu. Kai ilgais koridoriais atėjome į filmavimo studiją, mums buvo pristatyti ne tik 6 kamerų operatoriai, garsistai, režisieriai, bet ir kiekvienai iš mūsų priskirta atskira virtuvės komanda. Ta komanda rūpinosi kiekvienu laidoje gaminamu patiekalu, atnešdavo atmatuotus ingredientus, jau pagamintus pusgaminius, visą reikalingą virtuvinę techniką ir įrankius, po filmavimo viską sutvarkydavo. Įdomi detalė – filmuojantis mums reikėjo daryti labai nedaug maisto gaminimo funkcijų, visi patiekalai pagal mūsų receptus buvo iš anksto pagaminti už kadro dirbančių profesionalių šefų, tam tikrose stadijose tereikėjo apkeisti „maišomą tešlą” su jau iškeptais patiekalais. Tokia mini apgaulė, bet televizijoje tai dažnas dalykas, nes laikas suplanuotas minutėmis, projekte dalyvauja didžiulis kiekis žmonių, tad jokia rizika dėl nepasisekusio patiekalo ar kokios nors kulinarinės klaidos, dėl kurios tektų gaišti laiką ir perfilmuoti visą siužetą, būtų neleistina. 

Ir nors filmuojant kiaurą dieną vis kažką kramsnodavom, nes teko ragauti bent po kąsnį kiekvieno patiekalo ir komentuoti prieš kameras, į studiją dar buvo užsakyti ir pietūs darbuotojams (ir mums), tačiau sunku buvo dar kažką sutalpinti į ir taip pilną pilvą 🙂 Filmavimai baigėsi gerokai po 18:00 val., tad iš studijos su tuo televiziniu makiažu išskubėjau tiesiai į oro uostą ir išskridau į namus, į Kanberą. 

Su Adam Liaw ir Jo Barett, viena talentingiausių Australijos jaunų šefių, po filmavimų

Pirmas epizodas, kurio tema buvo „Chease, please!” buvo parodytas praeitą savaitę, o aš laidoje gaminau lietuviškas varškės spurgytes 🙂 Šis receptas yra ir mano naujoje knygoje, tokias mums su broliu kepdavo močiutė. Kadangi laidos įrašą dėl autorinių teisių apribojimo galima pamatyti tik fiziškai esant Australijoje, nufilmavau ją savo telefonu ir įkėliau į IG TV, kad galėtumėte pažiūrėti ir jūs 🙂 Ten pat sukelsiu ir likusius epizodus, kai tik juos parodys Australijos televizija, tad jei įdomu, prisijunkit prie mano Instagram sekėjų rato

Na o kol žiūrėsite, per tą pusvalandį galite ramiai sau susiminkyti tešlą šioms mielinėms cinamono bandelėms, kurios surikiuotos į skardą sukepa tarsi pyragas. Šiltutėlės plėšomis bandelės skaniausios, aišku, kol šviežios, todėl aš dalį iškart įkišau į šaldiklį, kad galėčiau pasimėgauti ir po kokios savaitės ar kelių. 

Cinamono bandeliu pyragas skardoje
Sudėtos į skardą bandelės sukepa į „pyragą”, tad jas smagu laužti ir valgyti dar šiltas
Cinnamon roll
Aš nežinau jaukesnio ir labiau rudeniui tinkančio prieskonio nei cinamonas
Cinamono bandeles skardoje
Nesaldžios cinamono bandelės – puikus popiečio užkandis arba siurprizas pietų dėžutėje
Print Recipe
Cinamoninių bandelių pyragas
Kas gali būti geriau už visą pilną skardą minkštutėlių cinamoninių bandelių? Jas smagiausia plėšyti rankomis ir valgyti su popiečio arbata arba užgeriant stikline pieno (kas mėgsta)
Cinamono bandeliu pyragas
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
vnt
Ingredientai
Bandelių tešlai
Cinamono įdarui
Patepti
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
vnt
Ingredientai
Bandelių tešlai
Cinamono įdarui
Patepti
Cinamono bandeliu pyragas
Procesas
  1. Mieles suberkite į nedidelį dubenėlį, įberkite cukrų, įpilkite pusę kiekio pieno ir uždengę rankšluostėliu palikite pastovėti šiltai, kol masė suputos (iki 10 min). Per tą laiką sumaišykite elektrinio kombaino inde miltus su druska, supilkite plaktus kiaušinius ir likusį pieną, trumpai sumaišykit. Supilkite mielių mišinį ir išsukite iki vientisos masės. Pabaigoje supilkite tirpintą sviestą ir gerai suminkykite elastingą minkštą tešlą. Suformuokite iš jos rutulį, uždenkite indą maistine plėvele ir virtuviniu rankšluosčiu ir palikite šiltoje vietoje pakilti (apie 1,5-2 val).
  2. Pasiruoškite kvardarinę kepimo skardą (24x34cm arba panašaus dydžio). Dugną išklokite pergamentiniu popieriumi. Pakilusią tešlą sumaigykite, padalinkite į ⅓ ir ⅔ dalis. ⅓ tešlos iškočiokite į ploną stačiakampį, kuris pilnai užklos jūsų kepimo skardos dugną. Įklokite jį į skardą - tai bus pyrago pagrindas.
  3. Įdarui skirtus ingredientus sumaišykite. Likusią ⅔ tešlos iškočiokite į maždaug 50x25cm dydžio stačiakampį. Jį visą patepkite tolygiai įdaru. Tada ilgąją kraštinę imkite tampriai vynioti įdaru į vidų, padarydami ilgą "vamzdį". Perpjaukite šį vamzdį pusiau, tada kiekvieną dalį padalinkite į 10 lygių riekelių. Tas riekeles rikiuokite ant paruošto tešlos pagrindo eilėmis. Nepergyvenkite, jei rutuliukai nesiliečia vienas prie kito - kepant jie pakils ir susijungs. Skardą uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite pakilti, apie 30-60 min.
  4. Įkaitinkite orkaitę iki 190C. Pakilusias bandeles patepkite plaktu kiaušiniu. Kepkite bandeles apie 20-25 min. Jei matote, kad bandelės pernelyg skrunda ir tamsėja, galite pridengti gabalėliu aliuminio folijos.
Pastabos

Recepto šaltinis (su mano korekcijomis) - Nigella Lawson, "How to be a domestic goddess"

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *