Buvau ir vėl kuriam laikui dingusi iš eterio:) Praeitą savaitę viešėjom Londone, paskui traukiniu važiavom per žaliuojančius ir geltonuojančius Anglijos laukus šalies šiaurės link, į mano dukros Rūtos universiteto diplomo įteikimo šventę.

zydintys laukai

Po Izraelio gamtos, nualintos sausrų, akys tiesiog negalėjo atsidžiaugti sodria žaluma, kurios Anglijoje turbūt daugiau nei Lietuvoje:) Kur gi ne – oras visą savaitę nesušilo labiau nei iki +14C! Jaučiausi tarsi viduržiemį, nepasiėmusi reikiamos šiltos aprangos, susigūžusi, įlindusi į plonytį, visiškai nešildantį lietpaltį, ir susisukusi į labiau dekoracijai, nei šilumai skirtą šalį…

Ruta Graduation 194

Anglija, žinoma, nuostabi. Vien ko vertos tradicijos, išlaikytos, išpuoselėtos per ištisus šimtmečius. Universiteto, kurį baigė mano dukra, diplomai buvo teikiami didžiausioje Anglijos katedroje, statytoje dar viduramžiais. Tai vienas TOP 10 įspūdingiausių dalykų, kuriuos galima pamatyti turistams Anglijoje. Durhamas – tikras pasakų miestelis su nedideliais angliško stiliaus nameliais, ryškių spalvų durimis, ant tų durų kabančiais įspūdingais metaliniais liūtais ir ereliais, skirtais svečiams pabelsti, skęstantis žalumoje ir žydinčių pievų gėlynuose.

Durham 3

Durham 8

Durham 4

Durham 13

Per diplomų įteikimo savaitę čia kasmet suvažiuoja dešimtys tūkstančių svečių – dažniausiai laimingų tėvelių, kurie skuba pasveikinti savo vaikus. Juodomis mantijomis apsirengę absolventai užplūsta aikštę šalia katedros ir pilį, kurioje buvo filmuojamas Hario Poterio filmas. Kinija, Singapūras, Slovakija, Honkongas, Artimieji Rytai, Indija, Škotija… Iš kur tik nepamatysi elegantiškai pasipuošusių svečių…

Ruta Graduation 082

Kelionė, trukusi savaitę. buvo be galo turtinga įspūdžiais ir… pirkiniais:) Krūva naujų knygų, špižinis kepimui skirtas La Creuset indas (taip taip, šitą mano svajonių sunkenybę turėjo tampyti mano vyras:)), lėkštelės, stalo įrankiai, staltiesėlės… Ech, didžioji dalis bagažo buvo skirta virtuvei:) Netrukus tuos mielus daiktus išvysite nuotraukose:)

Durham 10

Kokį patiekalą suskubom pasigaminti grįžę į iki raudonumo įkaitusį Tel Avivą? Neatspėsite:) Paprastą lietuvišką vasarišką cibulienę:) Su trupučiu pakepintų lašinukų (dėl kvapo, ypač kaimynams, nevartojantiems kiaulienos:)), su pundu šviežutėlių, net saldžių iš to vasariško šviežumo, svogūno laiškų, ir su organiško ūkio kiaušiniu. Žinoma, su juoda, lietuviška duona, kurios gabalėlį pagarbiai išsitraukėme iš šaldiklio:) Ech, gėris, vis dėl to paprastume:) Ir žalume!:)

cibuliene su spirguciais

Cibulienė (2 asm)

2-3 plonos riekelės rūkytų lašinukų arba šoninės (nebūtina, jei nemėgstate – tuomet naudokite aliejų arba sviestą)

Pundas (apie 500-700g) šviežių svogūno laiškų, supjaustytų

1 kiaušinis

Druska, pipirai

Jei cibulienę gaminate su spirgučiais, supjaustykite lašinukus mažais kubeliais ir sumeskite į įkaitintą keptuvę. Maišykitye ir kepinkite, kol šie aptirps, bet iki galo nesuskrus. Suberkite svogūnus (pirmiausia baltas svogūnų dalis, tik vėliau minkštesnes, žalias dalis). Kepinkite maišant, kol svogūnai suminkštės, suvys, sukris. Pabaigoje įmuškite kiaušinį, ir gerai išmaišykite, ir tuoj pat nukelkite nuo ugnies. Pasūdykite, pagardinkite pipirais. Pateikite su juoda duona.

kepti cibuliai su kiausiniais

kiausiniai su svogunu laiskais

Komentarų apie "Cibulienė": 4

  1. Nida:

    Dovile, dukra jau trečius metus tokiame šaltyje gyvena, tai ji užsigrūdinus:) O aš kai atvažiavau iš +35 į +15, tai man iškart pasijautė:)) Svogūnų laiškai su ridikėliais – super super, jei tik nereikia paskui į kokį susitikimą su garuojančia burna bėgti:) Kai darau vyrui pietus į darbą, jokių svogūnų, jokių česnakinių padažų, jokių prieskonių negaliu dėti… Tik savaitgaliais paišdykaujam:)

  2. Dovilė:

    Aga, Nida, tau šalta, o dukra pusnuogė;-))) O svogūnų laiškus jau keli mėnesiai visokiais pavidalais naudojam. Man tai labai skanu irgi senoviškai: svogūnų laiškai, ridikėliai, grietinė, druska ir pipirai.

  3. Nida:

    Kai pamatysi turguj ar parduotuvėj pundą žalių svogūnų laiškų, tai iškart prisiminsi:) Taip ir mums atsitiko:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *