Šiomis dienomis mano blogui sukanka vieneri metukai 🙂 Labai džiaugiuosi, kad nuo jo gyvavimo pradžios šiame puslapyje apsilankė net 21 tūkstantis lankytojų, kurie iš viso peržiūrėjo beveik 40 tūkstančių puslapių!! Jei tiek pat gardžių patiekalų atsirado ant jūsų visų stalų, manau, visi galime džiaugtis puikiais pasiekimais 🙂

Kaip žadėjau, pristatau šio sezono naujieną – naują rubriką „Bolivudas“. Įkvėpimas indiškai virtuvei atėjo iš dviejų šaltinių – mano meilės rytietiškiems prieskoniams ir spalvoms, bei Nancy – mūsų namų tvarkytojos, grynakraujės indės, kurią matau bent kartą per savaitę ir turiu galimybę aptarti indiškos virtuvės aktualijas:) O galiausiai turiu pasigirti, kad vakar atsėdėjau indiškų patiekalų ruošimo pamokoje, tad palaipsniui savo patirtimi pasidalinsiu ir su jumis!

Bolivudo vakarėlis – puiki idėja šventiniam susibūrimui! Jei neturite minčių kaip švęsti naujuosius, pakvieskite visus į indišką puotą 🙂 Kelis receptus rasite mano blog’e – indiškų samosų, padažų. Jei spėsiu, iki naujų metų šventės įdėsiu indiško curry receptą. O šiandien dalinuosi puikios šildančios tirštos sriubos receptu.

Sriubai vietoje moliūgo galima naudoti saldžias bulves – nuo to skonis tikrai nesuprastės. O ingredientai, kurie reikalingi šiai nesudėtingai sriubai – greičiausiai guli jūsų spintelėse. Štai receptas 8-10 žmonių:

2 šaukštai aliejaus

1 didelis svogūnas, supjaustytas gabaliukais

2 dideli puodeliai supjaustyto kubeliais moliūgo arba saldžios bulvės (batatos)

1 vidutinio didumo morka, supjaustyta gabaliukais

1 didelė bulvė, supjaustyta gabaliukais

Nutarkuota vieno apelsino žievelė

1 šaukštelis su kaupu sutarkuotos imbiero šaknies

1/2 šaukštelio cinamono

1 šaukštelis saldžiosios paprikos

1/2 šaukštelio čili

5 puodeliai vištienos arba daržovių sultinio (jei naudojat sultinio kubelius – 3 kubeliai Knor ir 5 puodeliai vandens)

Šaukštas cukraus ir druskos

Įkaitintame aliejuje apkepam svogūnus, kol suminkštėja, bet neparuduoja. Suberiam moliūgo (batatos) gabaliukus, morkas, bulves, apelsinio žievelę, imbierą, suberiam prieskonius – cinamoną, papriką, čili, viską išmaišome ir pakepiname trumpai, kol visos daržovės apsivelia prieskoniais.

Supilam sultinį, suberiam druską, pipirus, ir uždengus verdame ant silpnos ugnies 25 minutes, kol daržovės suminkštėja. Viską supilame į blenderį ir sutriname iki vienalytės masės. Pabaigoje pakaitinam atgal supylę į puodą, patikriname, ar netrūksta druskos, cukraus.

Šią sriubą galima pasigaminti iš anksto – atšildyta ji dar skanesnė 🙂 Todėl labai patogu organizuojant draugų vakarėlius. Pateikti sriubą siūlau mažuose stikliukuose, kol svečiai renkasi. Papuošti galima petražolės arba kalendros lapeliu, jei mėgstate – užberti kelis čili trupinėlius.

O štai keletas idėjų kaip pasidekoruoti Bolivudo vakarėlio stalą. Ieškokite visko, kas blizga auksu ir sidabru! Vietoj staltiesės puikiausiai tiks švytinti geltona organza. Indai nenaudoja peilių ir šakučių, tad pateikite vien šaukštus (tikrumoj indai maistą valgo rankomis, bet galite negąsdinti savo svečių:)) Dekoruokite stalą kokosais, miniatiūriniais prieskonių kibirėliais (pripilkite į kibirėlį ar kitą indą smėlio, ir tik ant viršaus priberkite prieskonių – juk jie dėl grožio), kokosais, blizgučiais, švaigždutėmis, rožių žiedlapiais (kai gėlės nuvys, sudėkite žiedlapius į celofaninį maišelį ir laikykite 1-2 savaites šaldytuve),  cinamono lazdelėmis, raudonais čili pipirais ir visokiais menkniekiais iš parduotuvės „viskas po 1 eurą“ 🙂 Kuo stalas labiau blizgės, tuo tikresnis bus vakarėlis 🙂 Svečius paraginkite ateiti pasipuošus sariais ir kitokiais indiškais atributais, o sutinkant padalinkit visiems po mažą blizgų lipduką, skirtą ant kaktos užsiklijuoti 🙂 Net neabejoju, kad laukia didžiulė sėkmė 🙂

Komentarų apie "Bolivudas. Moliūgų sriuba, pagardinta imbieru ir cinamonu": 2

  1. Marija:

    Kokia gera mintis del Nauju metu vakarelio! Kaip tik sukom galvas kaip atsvesti… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.