Vadinkite šį patiekalą kaip norite – Grožio Salotomis, Greitais Pusryčiais, Sveiku Maistu, Patiekalu Tinginiams ar dar kaip. Visi pavadinimai tiks:) Seniai girdėtą receptą, dar populiariai vaidinamą „Pernakt išmirkytais Avižų Dribsniais”, iš naujo atradau Londone: kadangi dauguma į darbus skubančių miestiečių pusryčiauja pakeliuj, vienoje iš pusryčius teikiančių kavinių, Bircher miusliai yra būtinai jų valgiaraštyje.

Bircher musliai

Šis keistas pavadinimas – tai šveicaro gydytojo pavardė, kuris 1900 metais tokiu patiekalu siūlė atstatinėti sveikatą savo pacientams. Receptas nuo to laiko keitėsi ir modifikavosi, bet esminiai principai išliko nepakitę: avižiniai dribsniai turi kurį laiką (geriausiai pernakt) mirkti vaisių sultyse, piene arba grietinėlėje (grietinėlė šiek tiek už sveiko maisto ribų:)), o pateikiami jie su jogurtu, sezono vaisiais, riešutais, sėklomis ir visu tuo, ką jūs mėgstate ir turite.

Šis patiekalas – išsigelbėjimas tinginiams. Sumaišius viską iš vakaro galima sau ramiai snausti ir šokti iš lovos kitą rytą paskutinę akimirką, nes iš vakaro paruošti pusryčiai smagiai jūsų laukia šaldytuve:) Bircher – tai tradicinės avižinės košės pakaitalas, tiesa, gal labiau tinkamas šiltesniam metų laikui.

Bircher miusliai tinka ne tik pusryčiams, bet ir popiečio užkandai arba pasmaguriavimui vakare:) Šviežias medus – nepamainomas šio patiekalo pagardas ir palydovas.

sveiki pusryciai

Bircher miusliai (4 asm)

2 dideli obuoliai (arba 1  obuolys ir 1 kriaušė)

2 puodeliai (apie 150g) avižinių dribsnių

1  puodelis obuolių sulčių (arba apelsinų sulčių, arba kitų mėgstamų)

1 puodelis natūralaus jogurto

1/2 šaukštelio malto cinamono

Po 1/2 puodelio paskrudintų moliūgo sėklų, kapotų migdolų, graikiškų riešutų (arba sezamų, linų sėmenų, lazdyno riešutų, arba kitų mėgstamų priedų)

Pateikimui: medaus, šviežių vaisių arba uogų (arba razinų, džiovintų vaisių)

Stambia tarka sutarkuojame obuolius, sumaišome masę su avižiniais dribsniais, sultimis, jogurtu ir cinamonu, ir uždarame inde laikome mažiausiai 2 valandas, bet geriausia – per naktį. Jei naudosime džiovintus vaisius ir razinas, kartu į šią masę įmaišome ir juos.

Pateikiame su skrudintais riešutais ir sėklomis, su šviežiais vaisiais, su natūraliu jogurtu ir medumi.

Bircher miusli

 

Komentarų apie "Bircher miusliai – sveikiausi pasaulyje pusryčiai": 6

  1. Nida:

    Labai gali būti, kad iš lenkiškos spaudos tas receptas atkeliavo. Lenkai daug ką iš Vakarų tais laikais viena akim nužiūrėdavo, Ir mano anyta, kuri sovietiniais laikais Lenkijoje gyveno, ir spaudą lenkišką skaitė, tokiomis salotomis „gražindavosi”:)

  2. emilija:

    raceptas tada vadinosi „grozio salotos”, tai matyt merginos per daug lukesciu turejo, siaip tai galejo buti is Kobieta i zycie, bet nesu tikra

  3. Nida:

    Geras:) Aš net nepamenu kokie dribsniai sovietiniais laikais buvo, ir ar išvis buvo? Kažkokią baisiai neskanią košę daržely prisimenu, bet ar tai buvo avižiniai dribsniai? Kaip juokinga, kad net išbėrė nuo sveikumo:))) Tada toks patiekalas turėjo būti „egzotika”:))

  4. emilija:

    prisimenu, kaup musu paauglystej senais laikais perskaitem ta recepta kazkur, puolem vykdyti, brinkinom dribsnius, ka tada buvo galima nusipirk, tarkavom obuolius, jogurto tada nebuvo, mano drauges keikesi kad jas isbere, bet gal tai kai tik nuo produkto sveikumo:)\

  5. Nida:

    Alina, mano vyras irgi pasakojo, kad jo mama darydavo tokius pusryčius. Man tai buvo naujas atradimas:)

  6. Alina:

    Oi man tokį daiktą darydavo mama vaikystėj ir net kartais į mokyklą įdėdavo pietums. Labai skanu, buvau primiršus. Labai ačiū kad priminėt!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *