Aš jokiais būdais nesu (ir tikiu, kad jei gyvenimas neprispirs, nebūsiu) dietų žmogus. Man visiškai nesuprantamas aklas savęs ribojimas atsisakant vienų ar kitų produktų, labiau dėl mados, nei dėl kokių nors sveikatos sutrikimų. Šiais laikais erdvėje yra tiek informacijos, kas sveika, o kas ne, ką reikia vartoti, o ko ginkdie vengti, kad galima tikrai pamesti galvą! Be to, tiek kiek Lietuvoje yra rašoma apie dietas ir ypač apie vienokius ar kitokius organizmo valymus, aš nemačiau niekur kitur, kur teko vartyti viešai masėms skirtą literatūrą. Padrika ir be sistemos pateikta informacija, jei tik ja aklai vadovautumeis, tikrai greičiau nuvarytų į kapus, nei į palaimingą sveiką rytojų. 

Užtai aš visuomet pasisakau už balansą. Visame kame – emocijose, darbo ir poilsio santykyje, sporte, sveikoje gyvensenoje, ir, žinoma, mityboje. Kaip kažkada teisingai pasakė mano trenerė Galina Murašova: „valgykit, merginos, su saiku viską, kol galit valgyti, ir kol dar norisi. Kai prispaus ligos, tada jau turėsite save riboti”. 

Pasakiusi A, žinoma, turiu pasakyti ir B. Valgyti viską – toli gražu nereiškia nežiūrėti KĄ valgai. Jei mažiau sveikus produktus galima pakeisti sveikesniais – aš būtinai tą ir stengiuosi daryti! Kvietinius mitlus keičiu sveikesniais – speltos, viso grūdo miltais, baltą cukrų – ruduoju arba klevų sirpupu, arba medumi, kepimui ir salotoms naudoju tik alyvuogų aliejų, riebią grietinę keičiu graikišku jogurtu… Man patinka mėgautis skaniu maistu, bet man lygiai taip pat patinka gerai jaustis. Todėl savo virtuvę visomis išgalėmis stengiuosi paversti subalansuota iki smulkmenų vieta!

Kaip smagu šioje srityje atrasti bendraminčių, vienas kurių – mano mylimiausia Australijos kulinarė Donna Hay. Jos nauja knyga „Life in balance” yra tarsi parašyta pagal mano gyvensenos filosofiją: gražu, skanu, estetiška ir sveika. Šie bananiniai grikių miltų blyneliai – būtent iš šios naujausios Donna Hay knygos!

Bananiniai grikių miltų blynai skaniausi su vanile pagardintu graikišku jogurtu ir lešelu klevų sirupo
Bananiniai grikių miltų blynai skaniausi su vanile pagardintu graikišku jogurtu ir lešelu klevų sirupo
Purūs ir minkšti blyneliai turi riešutų skonį, kurį jiems suteikia grikių miltai
Purūs ir minkšti blyneliai turi riešutų skonį, kurį jiems suteikia grikių miltai
Blyneliai skanūs ir atvėsę, kai norisi ko nors skanaus su popiečio arbatos puodeliu...
Blyneliai skanūs ir atvėsę, kai norisi ko nors skanaus su popiečio arbatos puodeliu…
Bananiniai grikių miltų blynai
Porcijos 4
Minkšti ir aromatingi blyneliai, patiekiami su vanile pagardintu graikišku jogurtu ir lašeliu klevų sirupo
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
  1. 3/4 stiklinės (120g) grikių miltų
  2. 3/4 stiklinės (95g) speltos miltų (pakeiskite kvietiniais, jei neturite)
  3. 3 šaukšteliai kepimo miltelių
  4. 1 šaukštelis cinamono
  5. Žiupsnelis druskos
  6. Apie 3 nedideli sutrinti bananai (200g)
  7. 1 kiaušinis
  8. 4 šaukštai klevų sirupo (galite pakeisti apie 3-4 šaukštais rudojo cukraus)
  9. 3/4 stiklinės (180ml) pieno
  10. Kepimui - aliejaus (arba sviesto)
  11. Patiekimui - graikiško jogurto, sumaišyto su lašelliu vanilės pastos), bananų, klevų sirupo
Instrukcijos
  1. Visus sausus ingredientus sumaišykite tarpusavyje dideliame inde. Sudėkite bananus, kiaušinį, klevų sirupą, pieną ir viską sumaišykite iki vientisos masės.
  2. Įkaitinkite keptuvėje truputį aliejaus (arba sviesto) ir kepkite blynelius iš abiejų pusių po 2-3 minutes, kol gražiai apskrus. Iškepusius laikykite šiltai, kol kepate sekančius.
  3. Patiekite su graikišku jogurtu, sumaišytu su trupučiu vanilės pastos (arba vanilinio cukraus), bananų skiltelėmis ir klevų sirupu.
Adapted from Life in Balance
Adapted from Life in Balance
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

  1. Nida:

    Koks mažas pasaulis:) Sėkmės ir stiprybės jaukinantis dietą, Veronika!

  2. Veronika:

    Linkejimai Galinai Misiurovai. Teko su ja dar LT tesiną žaisti, dvejetus. Ačiū už receptą labai. Kaip daktaras liepė 1 mėn. nevalgyti pieno, grūdinių miltų (išskyrus grikius) ir saldumynų, įtartiamai dėl kepenų problemų, nes jose kaupėsi pyktis ilgus metus. Padeda dieta. Jos dėka atradau Nidos svetainę. Jaukaus savaitgalio!

  3. Nida:

    aaaa, tada kitas reikalas:)) Šįkart nugalėjo kelionė į Portugaliją:)) Nutarėm vasaros paieškoti po šių metų nelabai pasisekusių orų….

  4. Andrej:

    Vasara buvo, laiko tik perskaityti Jūsų irašus ir ką nors pasigaminti. Bet pažadu pasitaisyti.
    O mano dietą ne taip supratot, prieš begimą kaip tik angliavandenių maksimumas buvo :).
    Beje, nemačiau Jūsų starto linijoje?, ar tenisas ir virtuvė galutinai nugalėjo?

  5. Nida:

    Andrej!! seniai girdėtas:) Aš, beje, irgi ant angliavandenių minimumo sėdžiu, mėginu visai nukirsti bent laikinai:) Tai dabar bus tokių gerų receptų tuoj, labai jau gluten free! Čia kad lengviau būtų ištverti 🙂

  6. Andrej:

    Seniai nevalgiau tokių skanių, purių ir gardžių blynų. Dabar vykdau angliavandenių dietą, tai buvo variantas arba tieiog grikiai arba blynai. Ne kiek nesigailių ir būtinai kartosiu.

  7. Nida:

    Labai teisingai pastebėjai, Dovile. Ir dar, manau, mūsų žiniasklaidos primityvus metodas save vertinti ne pagal naujienų kokybę, bet pagal klikus. O kas tuos klikus generuoja? Tai žinoma, kad horoskopai, dietų „pasiekimai”, seksas ir dar keli primityvūs topikai….

  8. Dovilė:

    Taip, taip. Aš pagalvojau, kad Lietuvos žiniaskalaidoje dietų besilaikantys žmonės yra bene vieninteliai pavyzdžiai žmonių, kurie turi VALIĄ, ir kažką pasiekė, pvz. numetė 20 kg. Niekas nerašo kiek valios, stiprybės, susitelkimo reikia auginant vaikus, kuriant verslą,baigiant kokį pvz. Harvardą. Tai kokius pavyzdžius pateikia, tokiais žmonės ir seka.

  9. Nida:

    Oi tikrai taip, Dovile… O klausimas „kaip tu valai organizmą” mane išvis užmuša 🙂 Net nesusiprotėčiau ko nors panašaus paklausti:))) Juk jei žiūri ką į burną dedi, jei judi ir mankštiniesi, tai nuo ko, atsiprašau, tą organizmą reikia valyti?…

  10. Dovilė:

    Nida, tau labai pritariu, kad Lietuvoje labai padidintas dėmesys dietoms. Ir po ilgo laiko susitinki pažįstamą, tai pirmiausiai tiesiai šviesiai pakomentuoja kaip sukūdai, ar pastorėjai. Nelabai įdomu ką darai, ką veiki, ką pasiekei, ar laiminga esi, o svarbiausiai kaip atrodai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *