Itališkai virtuvei dabar – pats geriausias metas! Patys saldžiausi pomidorai, minkštutėlės cukinijos ir švieži baklažanai, saldūs svogūnai ir riebiausias kaimiškas sūris… O dar pridėjus saulę begalinę, žalumą, vasarišką nuotaiką – tai vieno, ko tetrūksta, yra koks nors geras tikras fainas itališkas patiekalas.
Jei jau itališkas – tai būtinai su itališku pavadinimu, ane?:) Nes juk suktinukus galima „suktinukais” pavadinti, bet kaip iškart pasikelia patiekals į kitą lygį, kai juos imi ir pavadini „involtini”!… Kai aš buvau maža, ir kai nenorėdavau ko nors valgyti, mano močiutė greit sugalvodavo kokį mandrą pavadinimą, kuris kaip mat padarydavo tą negeidžiamą patiekalą be proto skaniu:) Ne ne, šiam tikrai nereikia nieko prigalvoti, kad sugundyčiau tikrai tobulai suderintu skoniu, bet tiesiog prisiminiau šią detalę, berašydama pavadinimą… O gal kam ir pravers buityje pasiūlymas pagalvoti apie mandresnius žodžius, kai kokiems nevalgiems paaugliams mėginate įsiūlyti ką nors tokio, iki šiol neragauto?:)
Mano verdiktas šiam patiekalui – vienareikšmiškas: 10 balų iš 10 galimų. Man ypač patinka tąsaus sūrio įdaras, švelniai šmėžuojantis peletrūno, česnako ir citrinos žievelės skonis, baklažanų minkštumas, ir, žinoma, pomidorų padažo turtingumas. Ypatingai lengvas pagaminti patiekalas, kuris ant rytojaus dar ir greitai bei patogiai pasišildo. Jei tik jo, aišku, lieka:)
Baklažanų involtini (suktinukai) su trijų sūrių įdaru
4-6 asm
- 2 vidutinio dydžio (storesni) baklažanai – viso apie 500g
- 2 šaukštai alyvuogių aliejaus plius dar šiek tiek patepti baklažanams
- 2 stiklinės (400g) rikotos (ricotta) (arba riebios švelnaus skonio varškės)
- 2 stiklinės (150g) sutarkuoto kietojo sūrio
- 1 stiklinė (80g) sutrupinto fetos sūrio
- 2 šaukšteliai nutarkuotos citrinos žievelės
- 1 skiltelė česnako, susmulkinta
- 1/2 stiklinės susmulkintų šviežių peletrūno lapelių
- 1/2 stiklinės susmulkintų petražolių
- druskos ir juodųjų pipirų
- 2 stiklinės (500g) passata (pomidorų tyrės)
- 1/2 kg pomidorų, supjaustytų gabalėliais
- 1/4 stiklinės (70g) pomidorų koncentrato
- 1 šaukštas agavų sirupo (arba rudojo cukraus)
- 1/4 stiklinės (60ml) raudonojo arba balto vyno (gali būti saldesnis)
- 1/3 stiklinės (80ml) grietinėlės 10% riebumo
Įkaitinkite orkaitę iki 220C. Dvi kepimo skardas išklokite pergamentiniu popieriumi.
Naudodami mandoliną supjaustykite baklažanus maždaug 3mm plonumo juostelėmis. Patepkite šias juosteles trupučiu aliejaus ir išdėliokite skardose. Kepkite apie 5-6 minutes, arba ilgiau, kol baklažanų juostelės taps auksinės spalvos. Išimkite ir šiek tiek atvėsinkite.
Dubenyje sumaišykite įdaro ingredientus: visų trijų rūšių sūrius, citrinos žievelę ir česnakus, peletrūnus ir petražoles, pagardinkite druska ir pipirais.
Giliame kepimo inde (3.5l talpos, 24x38cm) sumaišykite passatą, supjaustytus pomidorus, pomidorų koncentratą, agavų sirupą ir vyną, įberkite žiupsnį druskos ir pipirų. Viską išmaišykite.
Į kiekvieną baklažano juostelę dėkite po 1 kaupiną šaukštą sūrio įdaro ir susukite į ritinėlį. Dėkite taip paruoštus ritinėlius į indą su padažu, švelniai paspausdami, kad suktinukai panirtų į padažą.
Orkaitės temperatūrą sumažinkite iki 200C. Pašlakstykite visą skardą grietinėle ir pašaukite kepti. Kepkite apie 20-25 minutes, kol suktinukai gražiai apskrus ir padažas ims burbuliuoti. Patiekite involtini karštus, pabarstę bazilikų lapeliais arba peetražolėmis.
Receptas adaptuotas iš Donna Hay.
Bravo, Emilija. Taip ir reikia. IMPROVIZUOTI ir naudoti tai, ką turite.
Labai gerai gavosi! Sūrio įdarui naudojau surius kokie buvo šaldytuve: ricotta, parmiggiano, gorgonzola, asiago.
Pingback: Pomidorų džemas su garstyčiomis – Nidos receptai
Kodėl atsiprašau?:) Passata – tai tirštos koncentruotos pomidorų sultys. Parduodamos arba tetrapakuose, arba stikliniuose buteliose.
Labai atsiprasau, bet kas tai yra passata?
Kaip džiaugiuosi, Raimonda!! Mes irgi visą šį kiekį dviese įveikėm:) Negalėjom sustoti 🙂 🙂
Labai ačiū už tokį puikų receptą. Valgėme šiandien vakarienei. Vyras sakė, kad tikra Sicilija namuose! Taip skanu, kad tenka save stabdyti 🙂
Laima, vynas duoda tokį ypatingą prieskonį, kuomet jis paverda… Kai išgaruoja alkoholis, lieka toks geras prieskonis. Bet jei dėl vienų ar kitų priežasčių vyno nenaudojate, pakeiskite jį sultiniu…
Mmmm, valgiau panašius italų restorane..labai patiko:)
Reiks pasigaminti:)
Kuo galima pakeisti vyną? O gal visai nedėti? Ką jis priduoda? Ačiū