Panna cotta yra vienas mano mėgstamiausių desertų! Kai negaliu nieko išsirinkti restorane iš saldaus meniu, o jame yra panna cotta, apsisprendimo darbas jau būna atliktas, nes šis klasikinis desertas tiesiog nenuvilia. 

Žinoma, klasikinė panna cotta turi vieną kitą kaloriją (čia niuksas tiems, kurie jas skaičiuoja), bet ar pagalvojote, kad yra kuo puikiausia alternatyva: panna cotta iš avižų pieno! Kaip pasidaryti avižų pieno namuose, esu rašiusi ankstesniame blog’o įraše. O ši panna cotta versija – gaivi, nesaldi ir itin nekaloringa. Išbandykite!:)

Avizu pieno panakota
Be laktozės!
Panna cotta is avizu pieno
Pagardinkite šviežiais vaisiais ir džemu, medumi arba sirupu

Avižų pieno panna cotta

4 asm

250ml avižų pieno

250ml avižų grietinėlės

Nutarkuota pusės citrinos žievelė

Vanilės ekstrakto

2 lapeliai (arba 2 šaukšteliai) želatinos

3 šaukštai medaus

Į puodą supilkite avižų pieną ir grietinėlę, sudėkite citrinos žievelę, vanilę, ir lėtai kaitinkite, maišydami. Kai skystis pradės švelniai virti, nukelkite nuo ugnies ir atidėkite į šalį, kad susimaišytų aromatai. 

Želatinos lapelius pamerkite į dubenėlį su šaltu vandeniu, o kai jie suminkštės, nuspauskite vandenį ir sudėkite želatiną į avižų pieno mišinį. Jei naudojate sausą želatiną milteliais, užpilkite ją 2-3 šaukštais vandens, ir palikite išbrinkti. Pilnai išbrinkusią želatiną pamažu kaitinkite, tik jokiais būdais neužvirkite. Kai želatina ištirps ir pavirs permatomu skaidriu skysčiu, supilkite į puodą su avižų pieno mase. Kai skystis šiek tiek pravės, įmaišykite medų, tada supilstykite į indelius, ir padėkite šaltai mažiausiai 4 valandoms, kad panna cotta sustingtų. 

Prieš patiekdami labai trumpam įmerkite indelius su desertu į karšto vandens vonelę, tada apverskite indelį, kad panna cotta atsidurtų lėkštėje, kurioje serviruosite. Patiekite su mėgstamu džemu, uogomis, sirupu…

Komentarų apie "Avižų pieno panna cotta": 4

  1. Agne:

    Man supilsčius į indelius ir laukiant, kol pravės, susisluoksniavo: viršuje toks beveik vanduo….Prieš dėdama į šaldytuvą dar sumakaluosiu, bet abejoju, ir spės sustingt, kol vėl neatsitiks taip…:(

  2. Pingback: Matcha panna cotta – Nidos receptai

  3. Nida:

    Žinoma, želatiną tikrai galima keisti agaru, tik dėl proporcijų negaliu patarti, reiktų pasieškoti informacijos. Kiek žinau, agaras stipriau kietina… O dėl grietinėlės – naudojau avižų „grietinėlę”, kuri gaminama taip pat kaip pienas, tiesiog naudojant pusę kiekio vandens, tad išgaunant tirštesnę, labiau koncentruotą skystį. Viskas aprašyta blog’e, kaip ji pagaminama.

  4. Veganė:

    Kad desertas būtų dar patrauklesnis ir iki galo augalinis, gaminsiu iš agaro (vietoj želatinos) 🙂 ačiū už įkvėpimą! O kelių % riebumo grietinėlė turi būti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *