Vasarai artėjant pats metas lengvinti savo kasdienį racioną. Geriausia įsivesti taisyklę ir pasiskirti vieną dieną savaitėje, kada valgote, pvz., žuvį, kitą dieną paskirti vegetariškiems patiekalams. Iš pirncipo avinžirnių karis gali būti gaminamas bet kokiu metų laiku (mat jam naudoti galima konservuotus pomidorus). Bet būtent kalendros lapeliai, kuriais pabarstysite karį, suteiks šiam patiekalui ypatingo šviežumo ir skonio. 

Pristatydama šį karį negaliu nutylėti apie Livinn sveiki produktai parduodamą geltonojo curry mišinį. Turiu psiripažinti, kad jau kuris laikas ieškojau kokybiško geltonojo curry, nes senąjį savo buvau pabaigusi iki paskutinės kruopelės. Todėl dabar esu pasiruošusi dar ne vienam kvapniam indiškos virtuvės patiekalui:) Jei jums patinka kario prieskonis, išbandykite ir daugiau indiškų patiekalų iš mano blog’o kolekcijos. 

Gamindami šį avinžirnių karį, galite naudoti konservuotus avinžirnius (jų iš anksto apvirti nereikės), arba sausus avinžirinius, kuriuos užmerkę šaltame vandenyje mirkykite pernakt. Jei klausiate mano patarimo – rinkitės sausus mirkytus avinžirnius nes jie daug skanesni nei konservuoti!:)

Vegetariškas avinžirnių karis
Vegetariškas avinžirnių karis
Avinžirnių karis
Porcijos 4
Maistingas ir aromatingas vegetariškas avinžirnių ir pomidorų karis
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 stiklinė sausų avinžirnių* (arba 2 indeliai konservuotų)
  2. 1 šaukštas augalinio aliejaus (kokosų arba kitokio)
  3. 1 svogūnas, supjaustytas gabaliukais
  4. 1 šaukštas tarkuotos imbiero šaknies
  5. 1/2 šaukšto sutarkuoto česnako
  6. 1 šaukštelis cukraus
  7. 2 kardamono pumpurai (išimtos sėklytės)
  8. 2 šaukšteliai geltonojo curry
  9. 1 šaukštelis kumino
  10. 1 šaukštelis saldžiosios paprikos
  11. 1 šaukštelis (arba pagal skonį) aitriosios paprikos
  12. 1 indelis konservuotų pomidorų arba 2-3 švieži pomidorai, supjaustyti gabaliukais
  13. 1/2 stiklinės pomidorų pastos (passata)
  14. Druskos
  15. 150 ml kokosų pieno (+ serviravimui)
  16. Šviežių kalendrų patiekimui
Instrukcijos
  1. Išmirkytus avinžirnius virkite pasūdytame vandenyje apie 1-1.5 val, arba kol jie taps minkšti. Neišpilkite vandens, kuriame avinžirniai virė.
  2. Dideliame puode storu dugnu įkaitinkite aliejų ir apkepinkite svogūnus. Įberkite šaukštelį druskos, suberkite tarkuotus imbierus ir česnakus, ir toliau kepinkite maišydami apie 2 min., kol viskas gražiai apskrus. Tada suberkite visus prieskonius ir toliau pakepinkite maišydami minutę kitą. Jei ima svilti ir sausėti, įpilkite kelis šaukštus vandens, kuriame virė avinžirniai.
  3. Suverskite į puodą pomidorus (konservuotus kartu su sultimis, šviežius - nulupę pomidorų odelę ir juos smulkiai supjaustę), taip pat pomidorų pastą (passata), ir maišydami troškinkite ant nedidelės ugnies apie 5 min. Sudėkite avinžirnius ir įpilkite pusę stiklinės skysčio, kuriame jie virė (jei naudojate konservuotus - sudėkite į puodą konservuotus avinžirnius kartu su jų skysčiu ir plius įpilkite pusę stiklinės verdančio vandens), troškinkite ant vidutinės ugnies apie 20 min, pridengę puodą.
  4. Supilkite kokosų pieną, gerai išmaišykite ir troškinkite curry ant nedidelės ugnies dar 10-15 min.
  5. Patiekite su virtais ryžiais, kapotomis kalendromis ir trupučiu kokosų pieno.
Pastabos
  1. *Išmirkius turėtumėte gauti apie 2 stiklines avinžirnių
Adapted from Kwestia smaku
Adapted from Kwestia smaku
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

Komentarų apie "Avinžirnių karis su pomidorais ir kokosų pienu": 29

  1. Nida:

    Gabriele, kaip smagu girdėti, kad patiko, net ir tiems, kurie nelabai mėgsta avinžirnių. Sutinku su jumis, kad avinžirniai dažnai labai apsunkina skrandį, bet tik ne šiame patiekale:)

  2. Agne:

    Labai patiko, kreminės tekstūros, lengva pagaminti. Raginu išbandyti

  3. Gabrielė:

    Vis atidėliojau šio patiekalo gaminimą, retai valgau avinžirnius ir nesu didelė jų mėgėja, bet šitas patiekalas WOW! Labai skanu ir neapsunkina skrandžio, puikiai tinka vegetarams. Ačiū už tobulą receptą, tikrai bandysiu dar kartą 🙂

  4. Nida:

    Simona, paprastai perku visus prieskonius iš Assorti… Curry prieskonių mišinys taip pat iš ten, bet jau senokai, gal prieš metus pirktas.

  5. Loreta:

    Ačiū, Nida už nuostabų receptą, laaaaabai skaniai ir sočiai pavalgiau.

  6. Nida:

    Toma – sėklos yra kardamono pumpure. Sėklos yra gana intensyvios (jei to intensyvumo reikia, patartina net pagrūsti tas sėklas, patraiškyti, kad išsiskirtų daugiau aromato). Pumpurai dažniausiai įmetami į kokį karį, ir išvirus išimami, nes jie nesukramtomi. Skonis visiškai tas pats, bet paprasčiau dozuoti: pvz., įmetei 4 pumpurus, ir žinai, kad skonio pakaks, ir kad visus 4 išvirus reikia surasti puode ir ištraukti 🙂

  7. Monika:

    Labai skanu, persivalgiau, bet kai dėjau prieskonius savi nuožiūra tai dabar sėdžiu su degančia burna. Ačiū Užimesti receptą! O kokosų pieną naudojau light, visai patiko jo konsistencija, patiekalas toks kreminis gavosi

  8. Nida:

    Labai gerai padarėt, Simona, nes vaikams tie aštrūs prieskoniai nelabai ir tinkami, ir nereikalingi. Smagu, kad patiko.

  9. Simona:

    Nors iš pirmo žvilgsnio taip neatrodo, bet tikrai paprastas ir greitas patiekalas (žinoma, jei avinžirnius iš anksto išsiverdi). Ir gaunasi toooks geras, kad mano 1,5 metų vaikas taip mosavo šaukštu, kaip dar niekad nebuvom matę (tik čili ir kalendrą praleidau, prie aštrių prieskonių po truputį pratinasi).

  10. Nida:

    Agne, kaip miela girdėti!! Aš visuomet labiausiai džiaugiuosi pačių mažiausių valgytojų „įvertinimu”, kuris pasireiškia tuščia lėkšte:) Tada jau tikrai patiekalas pasisekęs:) Sėkmės šeimininkaujant ir iki kitų kulinarinių neakivaizdžių pasimatymų:)

  11. agne:

    matau, kad jau ne pirmi metai dziaugiamasi siuo receptu, o as atradau tik visai neseniai 🙂 pirma karta pagaminau be kokosu pieno ir puodai buvo islaizyti, bet si karta kai turejau ir kokosu pieno tai net keturmetis, kuris paprastai isbrokina viska ka mama gamina, suvalge ir dar kartojo 😀 jus nuo siol mano virtuves guru 😀 koki simta kartu jau gaminau rikotos ir spinatu lazanija ir kitu patiekalu, kuriu dabar neprisimenu. bet sitas savo greitumu ir skoniu uzkariavo ypatinga vieta musu meniu

  12. Nida:

    Živile, kaip smagu, kad parašėte!! Išties, šis patiekalas ir mano mėgstamiausių sąraše. Tas sąrašas gal ir ilgas atrodo, bet juk tai prieskoniai… Ir dar patys tipiškiausi, kurių reikia bene kiekvienam indiškam patiekalui. Labai džiaugiouosi, kad ir jūs (ir, tikiu, daug kitų skaitytojų) mėgaujatės indiška virtuve, kuri yra nepakartojama!!

  13. Živilė:

    Tobulas skonis! Jei nemenkas ingredientų sąrašas iš pirmo šiek tiek „demotyvuoja”, tai paskui supranti, kad kieviena pastangų sekundė atsiperka su kaupu ir dar daugiau. Jau gamintas daug kartų ir kiekvieną kart nustembant – bet kaip skanu!!! Netgi kyla klausimas „O lėkštėje tikrai nėra nieko tokio ypatingai nesveiko, kai toks geras skonis sproginėja burnoje????” Čia tiems, kurie nori išlikti lengvesni. Eilinį kartą pasimėgavus sąžinė prabilo – parašyk, pagirk. Ačiū už įkvėpimus!

  14. Agnė:

    Nuostabus receptas 🙂 šią savaitę jau dvi vakarienės iš jūsų aruodo – lęšių dhal ir dabar avinžirniai. Pats tas maistas darganotam orui! Ačiū, kad rašot!

  15. Nida:

    Labai džiaugiuosi, Indre, kad patiko:) Su kokosų pienu yra taip: paprastai stengiuosi pateliuskuoti indelį ir įsitikinti, kad nenusipirksiu į kietą gumulą sušokusių kokoso riebalų. Man kariams visai patinka parduodamas mažuose tetrapakuose (berods po 200ml) – jis vienalytis, tirštas, bet ne pernelyg, ir riebumo tiek kiek reikia. Kelis kartus esu pirkusi kažkokio neva ekologiško (berods Rimi, su jų vyresniųjų brolių skandinavų privačia etikete), buvo brangesnis, bet tikrai nepatiko konsisrencija ir riebumas. Dabar dar esu prisipirkusi kokių 3-4 rūšių pamėginimui, gal surasiu tinkamiausią, tada pasidalinsiu patirtimi. O dėl vandenėlio – man Lietuvoj neteko tokio visai skysto nusipirkti (nors kartais būtent tokio ir norėtųsi), man dažniau pernelyg kieti ir riebūs pasitaiko…

  16. Indrė:

    Super patiekalas! Lengvai pagaminamas, sotus, labai graži skonių puokštė. Būtiniausiai reikia kalendros žalumos, be jos geras trečdalis gėrio dingsta. Ir vyras valgė ir išspaudė „gal nieko” – kas yra didelis komplimentas. Ėjau to kario pirkti, tai tikrai geras. O dar klausimas – kokį kokosų pieną naudojat? Man vis baisu kad nebūtų vandenėlis, bet tas santa marios kreminis truputį per smarkus atrodo.

  17. Nida:

    Greta, dėkui už gerą įvertinimą ir už patobulinimą!! Tikrai, ciberžolė dar nė vienam indiškam patiekalui nepamaišė:)) Drąsiai jos galima barstyti, tik tie, kurie su ciberžole nelabai pratę „draugauto”, turėkite omeny, kad jos pernelyg padauginus, atsiranda kartokas prieskonis.

  18. Greta:

    Puikus receptas, šeimai labai patiko, puodą laižyte išlaižė. Nors gaminau užvakar, vaikai jau prašo gaminti vėl. Net vyras neprieštarauja, kad ant stalo nėra mėsos! Vienas pastebėjimas – papildomai dėjau ciberžolės, man asmeniškai, ji neatsiejama indų virtuvėje.

  19. Nida:

    Puikuma, Dovile!! Čia iš tų nesudėtingų, lengvai paruošiamų ir visada sėkmingų dalykų:)) Be to, tinkamas tokioms šiltoms fainoms vasariškoms dienoms, kaip ši:)

  20. Dovile:

    Super patiekalas ir lengvai pagaminamas. Ką tik pasigaminau ir jau papietavau. Tik neturėjau tiek visokių prieskonių, bet vistiek puikiai gavosi.

  21. Kristina:

    Kol kas šis patiekalas yra geriausia, ką esu gaminusi iš šito blog’o. Ačiū! Šalia dar labai tinka žalios salotos 🙂

  22. Nida:

    Dovile, pasistengsiu dažniau dalintis savo atrastais gėriais:) Šiuo metu siunčiu linkėjimus iš P. Korėjos, kur negaliu atsižavėti vietiniu maistu, ir jau galvoju kaip ir ką čia pritaikius iš LT esamų produktų, kad galėčiau juos sėkmingai ruošti Lietuvoje:)

  23. Dovile:

    Super patiekalas kai tokie karščiai atėjo. Galima apsimęst, kad Indijoj atostogaujam valgydami tokį patiekalą. Man labai patinka, kai parašai ką kur perki, nes išties kokybiškų produktų/prieskonių paieška vyksta labai nenuosekliai ir klaidų-bandymų keliu. O ką dar gero Livinne esi atradusi, kad galėtum parekomenduoti išbandyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *