Kažkada, prieš porą metų, mudu su vyru labai karštai disutavome, kada į Lietuvą ateis gero maisto kultūra. Gero maisto, kaip jis suprantamas kitose vakarietiškose valstybėse, šioje srityje labiau pažengusiose nei mes. Maisto, kuris skirtas ne alkiui numalšinti, bet įkvėpimui pasisemti ir tikrai „pakaifuoti“ prie stalo. Maisto, kuris pagamintas ne gadinant produktus arba „užmušant“ jų netobulumą, bet būtent parodant tų produktų aukštą kokybę… 

Mano vyras buvo labiau pesimistas, nei optimistas:) Tuo tarpu aš rėmiausi savo nuojauta ir sakiau, kad visa ta maisto revoliucija jau čia pat, už durų… Ir šiandien galiu pasakyti, kad greičiausiai eilinį kartą buvau teisi! Nes tiek naujų fainų restoranų, kiek jų pastaruoju metu atsidarė (arba atsidaro) Vilniuje, nes tiek gastronominių renginių, ir tiek aktyvumo šioje srityje nebuvo niekada. 

Štai praeitą savaitgalį iki paryčių ūžė Portugalijos virtuvės restoranas „Galo do Porto“, kuriame vieną vienintelį vakarą maistą svečiams gamino specialiai iš Mozambiko atskridęs šefas Cellestino Santos, o kitą penktadienį Vilniuje lankysis istorinė asmenybė – Austrių Ambasadoriumi pasaulyje tituluojamas šefas iš Prancūzijos Marcel Lesoille. Tai kelių Gineso rekordų savininkas, o jo šou, sako, prilygsta nepamirštamiems scenos pasirodymams! Ne tik austrių atidarinėjimo greitis, bet ir technikos, kurias Marcel naudoja, yra nepakartojamos… Unikalus svečias, unikalus renginys, tokią žvaigždę į Lietuvą atsivežti nėra paprasta, o štai Šiaurės Jūrai pavyko!!!!!

Paskubėkite registruotis į tikrą austrių šventę!!! Nepraleiskit progos, kuri pasitaiko kartą gyvenime!
Paskubėkite registruotis į tikrą austrių šventę!!! Nepraleiskit progos, kuri pasitaiko kartą gyvenime!

Aš jau užsiregistravau į renginį, ir man tai bus austrių valgymo šventė, nes jų žiūrovams, sako, tikrai nepritruks:) Todėl ir jus kviečiu jungtis – ir tuos, kurie dar niekada nėra valgę gyvos austrės, ir tuos, kurie nežino ar jas mėgsta, ir tuos, kurie žino, kad austrės – labai gerai:))

Austrės Prancūzijoje
Austrės Prancūzijoje
Ar mokate atidaryti austres?? Galėsite susirungti su austrių atidarinėjimo profesionalu:)
Ar mokate atidaryti austres?? Galėsite susirungti su austrių atidarinėjimo profesionalu:)

Man šis renginys bus dar viena „virtuali kelionė“ atgal į Prancūziją, kurioje neseniai viešėjau… Beje, lankaiusi ir austres auginančių fermerių namuose. O ką tie fermeriai valgo namuose – žiūrėkite patys:))

Jūros gerybės - užkandžiams:)
Jūros gerybės – užkandžiams:)
Kriauklės ir viska, kas gyvena jūros dugne... Šviežumėlis ir gardumėlis...
Kriauklės ir viska, kas gyvena jūros dugne… Šviežumėlis ir gardumėlis…

Tačiau čia dar nesibaigia mano kulinariniai džiaugsmai, nes šiandien labai netikėtai atkeliavo graži (ir kokia savalaikė!!) dovana iš Vilkyškių pieninės – šių metų jaunas vynas Beaujolais Nouveau ir kietojo sūrio Prussia gabalėlis! Tarsi Vilkyškėse žino, jog kaip tik planuojame savaitgalį su kaimynų bendruomene pakelti taures už naują vyną, už Prancūziją, už gastronominę revoliuciją, vykstančią Lietuvoje, už Lietuvos sūrininkus, dėl kurių produkcijos negėda net prieš prancūzus:) 

Jaunas vynas atvyko!!!
Jaunas vynas atvyko!!!

Tegyvuoja šviežutėlės, jūra kvepiančios austrės, tegyvuoja geras maistas, tegyvuoja vynas, bendravimas ir geros emocijos!!!! 

Komentarų apie "Austrių šventė su Pasaulio Austrių Ambasadoriumi Vilniuje ir Beaujoulais Nouveau savaitė!": 4

 1. Nida:

  Dovile, tik pasitvirtina taisyklė, kad kai veiklos per akis – jokioms blogoms mintims ir nuotaikoms vietos nelieka!:)

 2. Dovilė:

  Nida, man tas pats. Tik gal fun šiek tiek mažiau, pareigų daugiau, bet gyvenimu nesiskundžiu.

 3. Nida:

  Dovile, man dabar tokia nuotaika: darbų, veiklos tiek, kad net darganos nenervina:) Metai baigiasi kažkaip visai neseniai prasidėję, o čia dar renginys ant renginio, kulinarinė kelionė ant kitos kulinarinės kelionės… Kaifuoju ir tiek:)))

 4. Dovilė:

  Tiesiog puikus postas užbaigtas puikiu sakiniu. Net nežinau kas čia, ar palinkėjimas, ar paliepimas, bet tebūnie tas vynas ir austrės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.