Pradėsiu labai nuo toli, nuo pačių pradžių. Australija man, kaip ir turbūt daugeliui jūsų, visą gyvenimą buvo nesuvokiamo tolumo ir didžiausių svajonių kraštu. Dar mokykloje pakviesta prie lentos geografijos pamokoje vesdvau lazdelę žemėlapiu Australijos link, ir kažkaip nejauku būdavo mėginant įsivaizduoti, ar tas žemynas pačiame tolimiausiame žemėlapio kampe – vis dar toje pačioje Žemėje, kurioje gyvenam mes?  Kai jau vis mažiau gaublyje radosi kraštų, kurių dar neiškeliavau, ėmiau pamažu svajoti ir apie kelionę į Australiją. Nesiverčiau per galvą, neskubėjau nė kruopelės, sąmoningai (o gal nesąmoningai?) atidėliojau ją ateičiai (kaip, beje ir Japoniją bei N. Zelandiją). Nes Australija man kažkodėl asociavosi su kažkuo, kas turėtų būti serviruojama desertui. 

Prieš daugiau nei dekadą kažkaip spontaniškai ėmiau domėtis viskuo, kas australietiška: stiliumi, mada, kulinarija, menu… Galbūt įtakos turėjo gausybė bičiulių iš Pietų Afrikos, kuriems Australija yra viena artimesnių civilizuotų destinacijų (vos 8 valandos skrydžio), ypač kai norisi ištrūkti iš Afrikos žemyno į labiau vakarietišką aplinką:) Pusės iš jų giminės nusikraustę į Australiją, kita pusė tik ten ir leidžia savo atostogas, o ir man viešint Keiptaune ar Johanesburge kažkaip vis patikdavo sukiotis po Australijos brand’ų parduotuves, pirkti ten daiktus, kurių čia, Lietuvoje, (beveik?) niekas neturi:) Sėdėdama lėktuve Johanesburge, kylančiame Europos link, visuomet pavydžiai nužvelgdavau lainerius su išpieštomis kengūromis, skrendančius 7 laiko juostas tolyn į rytus… 

Dar keisčiau, kad prieš tuos gerus 10 metų aš pradėjau prenumeruoti Australietišką spaudą. Paštu iš Australijos keliaudavo kulinariniai žurnalai  (tai kas, kad vėluodami 2-4 mėnesius, visvien mūsų sezonai nesutampa, o mes bet kuriuo atveju keletu metų nuo jų atsiliekam savo kulinarinėmis madomis:)), godžiai rijau australų autorių parašytus romanus, naršiau australietiškus blog’us, siunčiausi visas naujausias kulinarines knygas, išleistas Australijoje, net kepimo indus, ledų formeles ir visokius kitokius niekučius susiorganizuodavau, kad man iš ten atvežtų koks nors į Europą skrendantis bičiulis:) Nežinau kaip taip atsitiko, bet iš dalies pastarąjį dešimtmetį aš kažkodėl gyvenau Australija.

Šiandien mano vyras Darius, paskirtasis pirmasis (!) Lietuvos ambasadorius  Australijoje, iškilmingai atsiėmė skiriamuosius raštus iš Prezidento rankų. Dar po mėnesio sėdėsime lėktuve pakeliui į mano svajonių šalį! 

© Robertas Dačkus

Sakot, gyvenime nebūna stebuklų? Sakot, svajoti – tai tuščiai gaišti laiką? Nieko panašaus – kaip matot, gyvenime nutinka tokių dalykų, apie kokius kuria nebent pasakas. Pirmasis toks, beje, man nutiko tada, kai sutikau Darių – savo Žmogų, savo Geriausią Draugą, savo Partnerį ir mylimą vyrą. Su juo jau 15 metų mėgaujamės kiekviena bendrai pragyventa diena. Tik dėka Dariaus (profesijos) turėjau galimybę penkerius metus gyventi Izraelyje, tik dėka jo mūsų abiejų laukia unikalus Australijos etapas. Etapas, kurį tikrai pati sau išsisvajojau (net pati to nežinodama:)).

Jau 15 metų kartu

Ką Australijoje veiksiu aš?:) Tiksliai dar nežinau, bet neabejoju, kad veiklos man pakaks, kad tik aprėpčiau viską, kuo domiuosi ir ką norėčiau padaryti! Tikrai dalinsiuosi su jumis savo atradimais, nuotykiais ir receptais. Juk keliauju į šalį, kuri visam likusiam pasauliui diktuoja kulinarines madas, kurioje tarsi katile verda viso pasaulio virtuvės, kurioje, panašiai kaip Izraelyje, visas gyvenimas sukasi apie maistą! (ir dar apie paplūdimį, bet tai ne visai šio blog’o tema:)) Pagaliau turėsiu (tikiuosi!!) daugiau laiko savo pomėgiams, savo akiračiui plėsti, mokytis to, ko dar nemoku, tobulintis ten, kur reikėtų pasitobulinti:) Užkankinsiu jus naujais post’ais, pasakojimais ir reportažais. Jei norite juos sekti ir gyventi Australijos etapą kartu su manim, jau šiandien įsitikinkite, kad sekate Nidosreceptai paskyrą Facebook’e ir Instagram’e – ten nuguls mano šviežiausios istorijos, ten transliuosiu video reportažus ir siųsiu nuotraukas. 

Na o artimiausias kelias savaites mūsų laukia didelis darbas – teks supakuoti visus savo namus į jūrinį konteinerį ir išplukdyti tą konteinerį į kitą Žemės Rutulio pusę. Atskridę į Australiją, beje, turėsime net 4 (!!) savaites praleisti griežčiausiame karantine… Būsime apgyvendinti konteineriniame namelyje be teisės iškišti nosį į kiemą, triskart dienoj gausime maistą, turėsime po lovą, stalą kėdę ir dar po rozetę kompiuterio bei telefono baterijoms pasikrauti:) Tad jūs, žinokit, būsit pirmieji, kurie pamatys nesuvaidintą realybės šou iš kontenerinio namelio:) Todėl nepasimeskime, likim susijungę virtualiai, ir susimojuokim iš ekranų:)

Kai prieš porą metų trumpai lankiausi Australijoje, nė nesapnavau, kad greitai čia kraustysiuosi laikinam gyvenimui!
© Robertas Dačkus
Šioje nuotraukoje trūksta tik vieno žmogaus iš mano mylimiausių rato – dukros Rūtos

Vienas komentaras apie straipsnį "Australija. Naujo etapo anonsas"

 1. Nida:

  Gintare, labai ačiū, kad parašėt:) Niekada nenustokit svajoti, nes visos tos svajonės kada nors išsipildo… Vienokia apimtimi arba kitokia, bet išsipildo!!

 2. Gintarė:

  Atėjau į puslapį, ieškodama recepto, kaip karamelizuoti riešutus. Atsijungiu su dar labiau sužadintomis ir sustiprėjusiomis mintimis apie savo svajonių šalį! Kiekvieną aprašytą sakinį išgyvenau kaip savo mintis :))) Ach tos moterys ir jų svajonės…

 3. Nida:

  Ačiū už gražius palinkėjimus, Sofija!! Išties, labai laukiu to naujojo Australijos etapo, ir labiausiai laukiu dėl naujų kulinarinių horizontų! Tikiu, kad turėsiu ir daugiau laiko dalintis receptais, nes šiuo metu tenka vogti laiką, kuris lieka po darbų ir blogui skirti savaitgalius ir vėlyvus vakarus….
  Na o Jūsų studijų prisiminimai tik dar kartą parodė, kokiame mažame pasaulyje gyvenam:) Dėkoju, kad parašėte!!

 4. Sofija:

  Labai šaunu, Nida, kad vykstate į šia nuostabią šalį. Lauksime įdomių pasakojimų, o ypač receptų. Tikiuosi, kad mūsų Kalėdinis stalas bus gausus naujų, gomurį glostančių skonių ir kvapų:) O Jūsų nuotraukos širdį paglostė ir nostalgiškai sugrąžino į studijų laikus, nes jose pamačiau savo anglų kalbos dėstytoją. Linkėjimai reikliajai ir elegantiškajai p. Editai!

 5. asta:

  Labai labai sveikinu ir linkiu daug įspūdžių ir nepakartojamų akimirkų. Lauksiu Jūsų naujų receptų, istorijų.

 6. Nida:

  Simona – oi taip, žuvų turgus (ypač tas Sidnėjuje) tai jau lankytinų vietų sąraše pačioje aukščiausioje pozicijoje:)

 7. Simona:

  Iš kart marš į Fyshwick turgų!
  Kuo geriausių įspūdžių Australijoje:)

 8. Nida:

  Edita, kaip miela bus susipažinti!! Karantinams labai ruošiuosi iš anksto, turiu prisiplanavusi darbų, kad tik tiek laiko užtektų visiems jiems nudirbti:) Prisipažinsiu, kad mums, pilnai pasiskiepijusiems ir gyvenantiems šalyje, kur daugiau nei 70% vakcinuotų žmonių, tie karantinai tokia truputį kelionė laiko mašina atgal kokius metus laiko… Bet ką padarysi, teks prisiderinti. Praeis tos dvi savaitės:)

 9. Edita:

  Labas, Nida. Lauksime jūsų atvykstant. Tikiuosi, karantinai (iš tikrųjų jie du, Melburne ir Kanberoje po dvi savaites) prabėgs greitai. Atsidursite Kanberoje gražiausiu laiku – pavasarį, kai jau nešalta, bet dar nekaršta. Lauksime pasimatant lietuvių bendruomenėje.

 10. Lina:

  Kaip kartais įdomu, jog atrodo išsvajojame neįtikėtinus dalykus ir nesąmoningai esame vedami ten, kur galiausiai atsiduriame ☺️ Su didžiuliu malonumu paskaitau Jūsų tinklaraščio įrašus, tad labai lauksiu ir naujųjų, iš Australijos! Kuo geriausios kloties Jums! ☺️

 11. SABINA:

  Sėkmės didžiausios, skaityti Jūsų įrašus- tolygu keliauti, gaminti „kartu” su Jumis yra begalo smagu ir skanu…

 12. Nida:

  Mindaugai:)) Tai aišku, kad BGE (abu vienetai – Minimax ir Large) keliaus kartu, tik aišku, jūriniame konteineryje, tai kažkada po pusmečio matyt atvyks… Bet atvyks visvien, tai transliuosiu naujus receptus iš AUS:)

 13. Mindaugas:

  Nida,
  neatsitiktinai sekme lydi😊BGE neuzmirskite😊visada Jūsų fanas😊

 14. Dalia:

  Kartu su jumis nersiu i tą tolimą egzotikos kraštą, ačiū, kad dalinsitės. Gero naujo atradimų vėjo!

 15. Nida:

  Ramune, Dainora, Ilona Domata – ačiū!!!! Medžiagos ir įkvėpimo rašyti bus turbūt daugiau nei bet kada:)

 16. Ramune:

  Dziaugiuosi uz jus 😊 ir taip pat su nekantumu lauksiu australietisku postu 😉

 17. Ilona:

  Nida, didžiausios sėkmės, smagaus laiko ir įspūdžių 😀 ir, žinoma, kūrybingų patiekalų 😀

 18. Dainora:

  Džiaugiuosi kartu su Jumis, sėkmės. Lauksime naujų įspūdžių ir istorijų apie šią tolimą šalį.

 19. Donata:

  Wow! Fantastika! Labai džiaugiuosi už Jus ir savo ruožtu lauksiu Jūsų naujo gyvenimo įspūdžių. Linkiu geriausios kloties.

 20. Nida:

  Kaip įdomu, Justina, dėkoju, kad pasidalinot savo sekamu blogu, ir man bus naudinga pasižvalgyti 🙂

 21. Justina:

  Jus jau antra mano sekama blogerė (Pirmoji Vaida iš gyvenugerai.com) išsikraustanti į Australiją, bus įdomu į šią šalį pažvelgti iš jūsų perspektyvos, Izraelio aprašymai mums labai pravertė keliaujant, tikiuosi ir Australiją kada aplankysim pagal jūsų patarimus! Geros kelionės!

 22. Rita:

  Sveikinimai, Nida, Jums ir Jūsų vyrui su nauju gyvenimo etapu!! Laukia tikrai įsimintini metai pilni naujų atradimų ir iššūkių 🙂

 23. Nida:

  Viktorija, kaip teisingai jūs parašėt – ne su kiekvienu žmogumi leistumeis kad ir į pasaulio kraštą… Man labai pasisekė:) Ačiū Jums už bičiulystę šioje erdvėje:)

 24. Nida:

  Daiva, dėkoju už gražius žodžius:) Bus tų postų ir čia, šioje erdvėje, tikiuosi pakaks laiko rašyti:) Labai ačiū už draugystę!!

 25. Viktorija:

  Nida – dėkui už pasidalinimą! Iki ašarų graži istorija apie išsipildančias svajones, apie savą žmogų, su kuriuo į bet kurį pasaulio kraštą drąsu leistis. Didžiausios sėkmės Jums! Labai lauksiu naujų post’ų, naujų atradimų!

 26. Daiva:

  Sveikinu Jus, Nida! Labai lauksiu jūsų istorijų iš Australijos. Aš jus seku tik šiame bloge, su malonumu skaitau naujus „postus” ir išbandau receptus. Sėkmės ir saugios kelionės jūsų šeimai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *