Ar kada nors bandėte gaminti artišokus? Ši be galo fotogeniška daržovė visuomet traukia dėmesį turguje, tačiau niekuomet nesu jos turėjusi ant savo virtuvės darbastalio. Bet štai prieš kelias dienas ėmiau ir nusipirkau porelę tvirtų „žiedų”, kad būtų proga išmokti juos išdarinėti ir ką nors pasigaminti.

Ruošiant šiuos keistus augalus, teks šiek tiek paplušėti ir gerokai užpildyti šiukšlių dėžę. Mat didžioji dalis daržovės atsidurs būtent ten. Taip pat būtina šalia turėti citrinos puselę, nes perpjauta „gėlė” greitai juoduoja, tad reikia pašlakstyti citrinų sultimis. Geriausia prieš save turėti kokį nors kulinarinį vadovėlį su nuotraukomis kaip artišoką „išblusinėti”. Man pagelbėjo Oliverio „laimingos virtuvės dienoraštis”. Pagal jo siūlomą receptą ir pasigaminau savo pirmuosius gyvenime artišokus.

Kai jau pjaustymas, plėšymas, skutimas ir skabtavimas baigtas, tolimesnis darbas – vieni juokai! Dubenyje reikia sumaišyti saujelę skaldytų migdolų, dvi saujeles duonos džiūvėsių, po saujelę susmulkintų šviežių mėtų ir petražolių, pabarstyti druska, pipirais ir įpilti šlakelį aliejaus. Viską sumaišyti ir šia koše prikimšti artišokų „duobutes”. Tada įdarytus artišokus suguldyti į kepimo skardą, apibarstyti likusiu įdaru, kuris netilpo į vidų, pašlakstyti aliejumi ir įpilti taurę sauso balto vyno. Tada atsiplėšti gabalą pergamentinio popieriaus, jį sušlapinti ir uždengti skardą su paruoštais artišokais, užlenkiant kraštus. Kepti įkaitintoje iki 200C orkaitėje pusvalandį. Nudengti pergamentą ir pakepinti dar dešimt minučių.

Be galo skanus gurmaniškas užkandis! Bet gali būti ir garnyras su žuvimi ar kokiomis nors jūros gėrybėmis.

Pabandykit! Nesigailėsit:)

Komentarų apie "Artišokai": 2

  1. Nida:

    Pritariu, Jadvyga:) Labai teisingas įvertinimas:) Štai todėl racionalios šeimininkės perka maišelį užšaldytų išdarinėtų artišokų, o ne terliojasi namuose pačios:) Bet vienąkart, dėl patirties, padaryti pačiai irgi verta:)

  2. Jadvyga Martinkienė:

    Pavargau kol jį išdarinėjau . Nežinau kaip kitiems , tikėjaus kažko idomiau , bet mano vargai neatsipirko .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *