Vieną dieną sulaukiau savo bičiulės japonės Kaoru žinutės: „Nida, mūsų darže užderėjo rabarbarai. Gal nori?” Dar po valandos į mano kiemą įvairavo automobilis su pilnutėliu krepšiu raudonų stiebų, ką tik nuskintų iš daržo, kruopščiai nuplautų, su nupjautais lapais, tiesiog paruoštų čečkavoti ir dėti į kepinius ar džemus…

Jei Lietuvoje rabarbarai – pavasario daržovė ir pirmasis pyragų su vaisiais džiaugsmas, tai Australijoje rabarbarai dera kiaurus metus, ir tas tikrai nepadeda man geriau susigaudyti šio kontinento sezonuose 🙂 Man vis dar neįprasta, kad sausį čia dera mangai, vasarį – slyvos, o gruodį prasideda saldžiųjų trešnių sezonas… Tiesa, Australija toks didelis kontinentas su tokiomis skirtingomis klimato zonomis, kad jiems nereikia įsivežti bene jokių vaisių nei daržovių – viską galima užsiauginti vietoje. Jei Tasmanijoje temperatūra nukrenta arčiau nulio, Darvine, Australijos šiaurėje, tropinis karštis tuo pat metu nokina ananasus, bananus, kokosus ir kitus karščius mėgstančius augalus. 

Tad gavusi visai neplanuotai kokius 10 kilogramų rabarbarų iš Japonijos rezidencijos daržo, pasiraitojau rankoves ir atidariau tikrą rabarbarų sunaudojimo manufaktūrą 🙂 Tai buvo puiki proga išmėginti kelis naujus receptus, kuriais mielai pasidalinsiu ir savo blog’e. Visgi daugiausia rabarbarų buvo sunaudota marmeladams, džemams ir sirupams – jų man prireiks dovanoms ir oficialių vakarienių metu gaminamiems desertams bei užkandžiams 🙂 

Šiaip dar turiu prisipažint, kad būdama Australijoje visiškai nekaupiau stiklinių indelių, nes esant tokioje vietoje, kur vaisiai ir daržovės dera kiaurus metus, nė nemaniau, kad imsiuosi konservavimo! Tad teko prainstruktuoti namiškius, kad nuo šiol be atsiklausimo prašau neišmetinėti stiklainėlių, ir žygiuoti į parduotuvę stiklo taros pirkti 🙂 Tad mano vakavimas dabar tikrai profesionalus, su naujutėliais firminiais užsukamais stiklainiais, kuriuos aš prieš padėdama į rūsio lentynas visada pažymiu etiketėmis. 

Rabarbarai, čili pipirai ir apelsinai
Neįprasto skonio marmeladui prireiks rabarbarų, čili pipirų, imbierų ir apelsino
Rabarbarų ir čili marmaladas stikliniame indelyje
Marmelado konsistencija turi būti tokia, kad jį patogu būtų tepti
Rhubarb, ginger and chilli jam
Man patinka, kai uogienėse, džemuose ir marmeladuose yra netikėtų skonių. Šis – būtent toks
Rhubarb preserves
Teliko užklijuoti etiketes ir padėti į sandėlio lentyną
Print Recipe
Rabarbarų marmaladas su imbierais ir čili
Išraiškingo skonio saldžiarūgštis marmeladas, labai švelniai žnaibantis liežuvį. Nuostabus pagardas ir labai tinka dovanoti. Jei užderėjo daug rabarbarų, primygtinai rekomenduoju pasigaminti!
Rabarbaru, čili ir imbiero marmaladas
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis rabarbarai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 30 min
Porcijos
indeliai
Ingredientai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis rabarbarai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 30 min
Porcijos
indeliai
Ingredientai
Rabarbaru, čili ir imbiero marmaladas
Procesas
  1. Visus ingredientus sudėkite į didelį puodą storu dugnu ir užkaiskite. Virinkite ant vidutinės ugnies, kartkartėmis pamaišydami, kol masė sutirštės iki marmelado konsistencijos. Lengviausia nustatyti, kada marmeladas išviręs - matuoti temperatūrą su specialiu saldainiams skirtu termometru. Marmeladas būna paruoštas kai jo temperatūra pasiekia 105C. Kitas būdas - įdėti iš anksto į šaldytuvą keletą mažų lėkštelių. Norint patikrinti kokia yra marmelado tekstūra, įdėkite pusę šaukštelio karšto marmelado į šaltą lėkštelę, ir kai jis pravės, pabraukite pirštu. Jei tirštumas toks, kad lieka švari žymė pabraukus (o ne marmeladas suteka atgal) - konsistencija tinkama. Supilstykite marmeladą į iškaitintus stiklainėlius ir stipriai užsukę dangtelius apverskite aukštyn kojomis ir palaukite, kol visiškai atauš. Tada užklikuokite etiketes ir padėkite į sandėliuką ar spintelę.

Komentarų apie "Rabarbarų marmeladas su čili ir imbierais": 8

  1. Nida:

    Jovita, gal ir galėtų, kodėl gi ne? Man su vištiena patinka saldūs džemai ir marmeladai – pvz., bruknių džemas…

  2. Jovita:

    Sveiki, ar galėtų toks marmeladas tikti kaip pagardas pavyzdžiui prie vištienos?

  3. Nida:

    Jurgita, marmeladas turi būti saldus…. Nieko čia per daug nesugalvosit (kad ir kaip aš mėgstu karpyti cukraus kiekius…), marmelado konsistenciją išgausit tik su tokia, o ne kitokia cukraus ir rabarbarų proporcija… Saldumas čia taip nesijaučia, kaip saldu būna perskaičius cukraus kiekį, bet taip, jo čia eina nemažai.

  4. Jurgita:

    Sveiki,
    ar nėra šis marmeladas labai saldus? Gal galima dėti mažiau cukraus?

  5. Nida:

    Wow, Rasa, varškės sūrio pasigaminimas man skamba kaip kosmosas:)) Bet labai miela, kad marmeladas patiko 🙂 Aš turiu pasislėpusi dar du indelius…..

  6. Rasa Kanapiene:

    Ačiū už receptą,kvapas magiškas ,skonis fantastiškas ,belieka pasigamint varškės sūrio ir mėgautis 🌶️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *